Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Sport poniedziałek, 19 stycznia 2015 21:46   |  

I Turniej Piłkarski o Puchar Firmy „Komotzki” 18 kwietnia 1992 r.

I Turniej Piłkarski o Puchar Firmy „Komotzki” 18 kwietnia 1992 r.

Turniej został zorganizowany w pierwszy dzień Wielkanocy 1992 r. na Stadionie Miejskim. Jego organizatorem i sponsorem była niemiecka firma „Komotzki”, producent noży do kombajnów, posiadająca swoją delegaturę w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Mazurskiej 10.

W turnieju wzięły udział dwie drużyny polskie (GKS Jastrzębie i GKS Krupiński Suszec) oraz dwie niemieckie.

Impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Każdy z uczestników otrzymał bezpłatny bilet wstępu, który uprawniał do udziału w losowaniu nagród (telewizor Sony, wieża Sony, magnetowid Toshiba, zegarki, piłki z podpisami piłkarzy Bayernu i Borussi, kalkulatory). Ponadto firma „Komotzki” zadeklarowała kwotę 25 mln zł na budowę Szpitala Dziecięcego w Jastrzębiu-Zdroju.

Źródła:

  • „Jastrząb”nr 3 (16) z III 1992 r., nr 4 (17) z IV 1992 r.
Czytany 1143 razy
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 marca 2024 17:25

Marcin Boratyn

Marcin Boratyn – historyk, muzealnik, kierownik Galerii Historii Miasta. Redaktor „Biuletynu GHM” i autor wielu pozycji książkowych poświęconych historii Jastrzębia-Zdroju.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe