Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

JASPedia

Sport czwartek, 10 marca 2016 12:05   |

Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju w tenisie ziemnym 1932-1939

Turniej był organizowany przez Jastrzębski Klub Tenisowy "Jastrzębianka". Kierownikiem wszyskich zawodów był Erwin Mecha. W poszczególnych latach uruchamiano pociąg popularny z Katowic do Jastrzębia-Zdroju pod hasłem "Na zawody tenisowe".

Rok 1932

I turniej tenisowy o mistrzostwo Jastrzębia-Zdroju został rozegrany na betonowym korcie w Parku Zdrojowym. Turniej rozpoczął się 2 sierpnia o godz. 10.

W grze pojedyńczej panów wygrał Piotr Pander. W grze pojedyńczej pań tytuł zdobyła Halina Typrowiczówna.

Rok 1933

II turniej tenisowy o mistrzostwo Jastrzębia-Zdroju został zorganizowany na nowych kortach ziemnych za willą Łucja. Trwał od 27 do 30 lipca 1933 r. W zawodach wzięło udział 8 pań i 22 panów.

Rasekówna (Rybnickie Tow. Ten.) - Typrowiczówna 6:2 6:0

Finał pań nie został rozegrany w pierwotnym terminie ze względu na złą pogodę. Finał odbył się 13 sierpnia.

Finał:

Josch ( Kr. Huta) - Bednarek (M. K. T. Mysłowice) przy stanie 2:6 i 3:4 przerwano w skutek deszczu. Pojedynek został dokończony 13 sierpnia i zakończył się wynikiem 2:6 6:3 6:2

Rasekówna/Matejka - Typrowiczówna/Mecha 6:4 6:1

Po zawodach nastąpiło wręczenie nagród, a do zwycięzców przemówił dyrektor uzdrowiska Zygmunt Dworczyk. Raszkównie wręczył puchar ofiarowany przez dra Bronisławskiego, a Bednarkowi puchar ofiarowany przez dyrekcję Zdroju. Pomimo zimna zawody zgromadziły dużą liczbę widzów.

Rok 1934

Turniej odbył się w dniach 12-15 sierpnia.

Pinkesfeldowa/Kloszek - Raskówna/Matejko 6:2 1:6 6:4

Tytuł mistrza Jastrzębia-Zdroju oraz puchary wędrowne Dyrekcji Zdrojowej oraz dra Bronisławskiego zdobyli: Becker (Bielsko) w grze pojedyńczej panów oraz Raskówna (Rybnik) w grze pojedyńczej pań. W grze podwójnej panów I miejsce zdobyła para Jochemczyk/Lamich, a w grze mieszanej para Pinkesfeldowa/Kloszek.

Rok 1935

Turniej odbył się w dniach 15-18 sierpnia. Początek zawodów o godz. 15.

Rok 1936

Turniej odbył się w dniach 13-16 sierpnia.

Becker/Wolf - Bratek/Napierała 6:3 6:0 6:3

W tym roku klub tenisowy ufundował puhar wędrowny dla zwyciężczyni w grze pojedyńczej.

Rok 1937

W grze pojedyńczej pań tytuł zdobyła Halina Typrowiczówna (Jastrzębie-Zdrój) W grze pojedyńczej panów tytuł zdobył Walenty Bratek (Pogoń Katowice)

Rok 1938

Turniej maił odbyć się w dniach 13-15 sierpnia. Ze względu na złe warunki atmosferyczne turniej dokończono 28 sierpnia. Do półfinału awansowali: Bratek, Buchalik, Chytrowski i Kończak.