Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

JASPedia

Sport poniedziałek, 21 marca 2016 10:45   |

Zawody narciarskie (styczeń 1933)

Zawody narciarskie odbyły się w niedzielę 22 stycznia 1933 r. Program zawodów przewidywał bieg terenowy na dystansie 12 km dla seniorów oraz 6 km dla młodzieży. Odbył się także konkurs skoków. Organizatorem zawodów był Jastrzębski Klub Narciarski. Zbiórka zawodników miała miejsce w sali Edwarda Posłusznego o godz. 9.00, gdzie również odbyło się badanie lekarskie. Zainteresowanie miejscowej jak i okolicznej ludności było ogromne.

Już na godzinę przed zawodami panował żywy ruch przed lokalem zbiórki. Zanotowano dużo gości z Rybnika i Wodzisławia. Punktualnie o godz. 10.30 ruszyli juniorzy ze startu. Zaś o godz. 11.10 wystartowali seniorzy, wśród których byli członkowie SKN Katowice, SKN Rybnik, SMP Rybnik i ZHP. Trasa składała się z dwóch okrążeń po 6 km.

Pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Kuźlik Korneliusz z SKN Katowice z czasem 1.19.50, drugie miejsce zajął Sękowski Stanisław ze Związku Harcerstwa Polskiego z czasem 1.20.25. Wśród młodzieży pierwsze miejsce zajął Cnota Feliks z czasem 0.45.23, drugie miejsce zajął Herman Teodor z czasem 0.46.45. Obaj z JKN.

O godzinie 15-ej odbył się konkurs skoków na małej skoczni. Startowało 9 seniorów i 3 juniorów. Pierwsze miejsce zajął Herger Ignacy SKN Rybnik, drugie Sękowski Stanisław ZHP. Po obliczeniu wyników odbyło się rozdanie nagród. W ramach biegów można było uzyskać odznakę za sprawność.