Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Miejsca czwartek, 26 października 2017 21:56   |  

Ulica Porozumienia Jastrzębskiego

Drogę łączącą Rondo Centralne z ul. Warszawską wybudowano w miejscu dawnych „dzikich” ogródków działkowych. Ulicę, która stanowić miała skrót do os. Staszica, zrealizowano w 2000 r. Jest to ulica dwujezdniowa o szer. 7 m, przechodząca w rejonie skrzyżowania z ul. Warszawską na 9 m. Wzdłuż ulicy, po stronie południowej, znajduje się chodnik o szer. 3 m, zaś po stronie północnej chodnik i ścieżka rowerowa o szer. 5 m.

Nazwa ulicy upamiętnia podpisanie porozumienia społecznego między stroną rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym w Jastrzębiu 3 września 1980 r.

Źródła:

  • Inwestycje realizowane w latach 1994-2002, Jastrzębie-Zdrój 2002.
Czytany 882 razy
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwietnia 2024 20:17

Marcin Boratyn

Marcin Boratyn – historyk, muzealnik, kierownik Galerii Historii Miasta. Redaktor „Biuletynu GHM” i autor wielu pozycji książkowych poświęconych historii Jastrzębia-Zdroju.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe