Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 08 marca 2014 14:32   |  

Wizyta I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR Edwarda Gierka w Jastrzębiu-Zdroju (kwiecień 1973 rok)

Gierek przybył do Jastrzębia-Zdroju w końcu kwietnia 1973 roku. Przyjechał w towarzystwie I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR Katowice, Zdzisława Grudnia oraz członka Rady Państwa, przewodniczącego Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej, Jerzego Ziętka. 
Gierek zwiedził miasto Jastrzębie-Zdrój. Był na placu budowy szpitala górniczego, przyglądał się poczynionym tam postępom. Następnie odwiedził Zasadniczą Szkołę Górniczą. Na końcu spotkał się z górnikami kopalni „Moszczenica” (największego eksportera węgla). W kopalni „Moszczenica” spotkał się z przodującymi górnikami wszystkich oddziałów.
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 18 (814) z 2 maja 1973 roku.
Czytany 1257 razy
Ostatnio zmieniany piątek, 12 lipca 2024 13:55

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe