Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 08 marca 2014 14:44   |  

Bliźniacze Partnerstwo Miast Jastrzębie-Zdrój-Szczecin-Gdańsk

21 października 1994 roku przybyli do Jastrzębia-Zdroju przedstawiciele miast, Gdańska i Szczecina. Inicjatorem spotkania był ówczesny prezydent Jastrzębia-Zdroju, Janusz Ogiegło. 
Miasta powołując się na idee solidarnościowe  i ruchu roku ’80 zawarły porozumienie o ścisłej współpracy w sferze kultury, gospodarki. Ponadto młodzi mieszkańcy miast na mocy porozumienia mieli wyjeżdżać na wakacje, Jastrzębianie na Pomorze, a dzieci i młodzież Szczecina i Gdańska w okolice Beskidu Śląskiego.
Dnia 22 października 1994 roku podpisano Przyrzeczenie Bliźniaczego Partnerstwa Miast.

Źródła:

  • „Nowiny” nr 43 z 26 października oraz nr 44 z 2 listopada 1994 roku.
Czytany 968 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 kwietnia 2024 09:52

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe