Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 08 marca 2014 14:44   |  

Wizyta kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju (lipiec 1995 rok)

Kandydat na prezydenta (od 23 grudnia 1995 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej) i zarazem przewodniczący klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej przybył do Jastrzębia-Zdroju na początku lipca 1995 roku. 
Kwaśniewski został obrzucany jajami, petardami i pyłem węglowym przez niechętnych mu wyborców. Od początku przeciwni przyjazdowi kandydata SLD byli związkowcy z „Kontry” i „Solidarności”.  To właśnie związkowcy nie dopuścili, by Kwaśniewski złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Porozumień Jastrzębskich.
Kolejno Kwaśniewski miał spotkać się w Parku Zdrojowym z wyborcami. Jednak ze względu na niezadowolonych wyborców spotkanie przedwyborcze zostało przeniesione do Domu Zdrojowego. Po spotkaniu na przewodniczącego klubu parlamentarnego SLD niechętni mu wyborcy. Po raz kolejny obrzucono go wyzwiskami i jajami. Kwaśniewski nazwał oponentów faszystami i antysemitami.

Źródła:

  • „Nowiny” nr 27 z 5 lipca 1995 roku.
Czytany 1351 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 08 czerwca 2024 13:49

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe