Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 08 marca 2014 14:49   |  

Wizyta Herberta Gabrysia podsekretarza stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu w Jastrzębiu-Zdroju

Gabryś przybył do Jastrzębia-Zdroju na początku 1995 roku.
Podsekretarz rozpoczął roboczą wizytę od odwiedzin należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni „Morcinek” w Kaczycach. Następnie spotkał się z dyrektorami kopalń jastrzębskich. 
Na końcu rozmawiał ze związkowcami. Ci zarzucili Gabrysiowi, że zbyt pochopnie dokonano fuzji kopalni „Jastrzębie” i „Moszczenica”. Do tego połączono je bez konsultacji z pracownikami obu zakładów. Ponadto decyzja o utworzeniu kopalni „Jas-Mos” została podjęta na początku października, a górnicy otrzymali tę informację dopiero 8 listopada 1994 roku. 
Rozmawiano również o eksporcie węgla, jego transporcie oraz przekształceniach własnościowych w górnictwie.

Źródła:

  • „Nowiny” nr 1 z 4 stycznia 1995 roku.
Czytany 1114 razy
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maja 2024 07:20

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe