Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 08 marca 2014 14:59   |  

Zebranie Komisji Zakładowych i Prezydiów Organizacji Zakładowych NSZZ „Solidarność” (styczeń 1992)

2 stycznia w siedzibie NOT-u kopalni „Moszczenica” odbyło się zebranie Komisji Zakładowych i Prezydiów Organizacji Zakładowych NSZZ „Solidarność”. Związkowcy ustosunkowali się do postanowień Rządu RP o podwyżce energii. 
Spotkanie trwało dwie godziny. W tym czasie przygotowano oświadczenia dla Prezydenta RP, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu, Rządu RP, Komisji Krajowej i Zarządu regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. 
W oświadczeniu związkowcy 22 zakładów sprzeciwili się decyzji podwyższenia cen energii bez konsultacji ze związkami zawodowymi. Następnie wskazali, że rząd prowokuje społeczeństwo do radykalnych kroków. Związkowcy domagali się cofnięcia decyzji o podwyżkach.
Jednak wystąpienia premiera Jana Olszewskiego jednoznacznie wskazywał, że decyzja o podwyżce zostanie utrzymana. Takie stanowisko rządu mogło doprowadzić do strajków.
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 2 z 8 stycznia 1992 roku.
Czytany 1021 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 16 kwietnia 2024 07:58

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe