Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 09 marca 2014 14:28   |  

Wizyta kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego w Jastrzębiu-Zdroju (maj 1979 rok)

22 maja 1979 roku wizytę w Jastrzębiu-Zdroju złożył wówczas w randze ppłk Mirosław Hermaszewski (pierwszy i jedyny Polak w kosmosie) z żoną Emilią. 
Na rogatkach miasta przywitał gości I sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR, Tadeusz Malik. Hermaszewski zwiedził miasto, pospacerował po Parku Zdrojowym, następnie spotkał się z górnikami kopalni „XXX-lecia PRL”. W spotkaniu brali udział dyrektorzy Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego Gerard Horak i Brunon Sobel oraz dyrektorzy 5 kopalń jastrzębskich.
 

Źródła:

  • „Nowiny” z 30 maja 1979 roku.
Czytany 1361 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 13 lipca 2024 06:12

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe