Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 09 marca 2014 14:47   |  

Wizyta Manfreda Gorywody w Jastrzębiu-Zdroju (listopad 1987 rok)

I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR Katowice przybył do Jastrzębia-Zdroju w końcu listopada 1987 roku. Zapoznał się z pracami przy budowie oddziału ginekologiczno-położniczego, następnie udał się i zwiedził Dom Handlowy „Gwarek”, Liceum Ogólnokształcące im. Wojciech Korfantego. 
Kolejno w kopalni „Moszczenica” odbył spotkanie z górnikami jastrzębskich kopalń.  I sekretarz pytał o warunki pracy górników, załóg górniczych. Zapytał na koniec jak żyje się w mieście Jastrzębie-Zdrój?

Źródła:

  • „Nowiny” nr 48 z 2 grudnia 1987 roku.
Czytany 1235 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 04 kwietnia 2024 15:37

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe