Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 15 marca 2014 13:22   |  

Wizyta dziennikarzy polskich w Jastrzębiu-Zdroju (1968 rok)

Na przełomie czerwca i lipca 1968 roku przyjechali do Jastrzębia-Zdroju dziennikarze polscy. Inicjatorami spotkania byli, Klub Publicystów Ekonomicznych Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Pełnomocnik Rządu do spraw ROW, Aleksy Sieradzki oraz dyrektor naczelny Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego, Jerzy Kucharczyk. Dziennikarze mieli zaznajomić się z problemami Rybnickiego Okręgu Węglowego oraz poznać drogi rozwoju Okręgu Rybnickiego.
Dziennikarze wpierw udali się do Bzia Zameckiego na teren budowy Fabryki Domów (FADOM). Następnie pojechali do kopalni „Zofiówka”. Tam  oprowadzał ich i odpowiadał na pytania dyrektor kopalni Włodzimierz Ostaszewski. Kolejno dziennikarze i eksperci udali się do najnowocześniejszej zakładu górniczego, kopalni „Moszczenica”. Oprowadzał ich i odpowiadał na pytania dyrektor kopalni, Władysław Chlebik.  
Na końcu wszyscy pojechali na teren osiedla „Jastrzębie III”.

Źródła:

  • „Nowiny” nr 27 (563) z 3 lipca 1968 roku.
Czytany 1499 razy
Ostatnio zmieniany środa, 19 czerwca 2024 05:36

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe