Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 20 grudnia 2014 20:22   |  

Wizyta ministra Jana Szlachty w Jastrzębiu-Zdroju (grudzień 1986 rok)

2 grudnia 1986 roku przybyło do Jastrzębia-Zdroju kierownictwo Ministerstwa Górnictwa i Energetyki na czele z ministrem Janem Szlachtą. Prominentni politycy spotykali się w Górniczym Centrum Kultury z uczniami szkół górniczych oraz kadrą nauczycielską tychże szkół. 
Ja Szlachta mówił o szacunku należnym  górnikom, a także  o tym jak ciężka i niebezpieczna jest to praca.  Następnie podziękował wychowawcom szkół górniczych za wysoki poziom nauczania.
Na końcu spotkania odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Rybnicko-Jastrzębskiego Gwarectwa Węglowego oraz uroczyste pasowanie młodzieży na górników.
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 50 z 10 grudnia 1986 roku.
Czytany 1123 razy
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwietnia 2024 20:36

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe