Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia sobota, 20 grudnia 2014 20:50   |  

Wizyta premiera Mieczysław Rakowskiego w Jastrzębiu-Zdroju (kwiecień 1989 rok)

21 kwietnia 1989 roku z wizytą roboczą przybył do Jastrzębia-Zdroju premier Mieczysław Rakowski. Spotkanie odbyło się w sali zbornej kopalni „XXX-lecia” PRL. Prócz 500 górników w spotkaniu brali udział, I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR Katowice, Manfred Gorywoda,  I sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR, Ryszard Leszczyński, przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej, Eligiusz Nowak.
Podczas spotkania dyskutowano m.in. o problemach ze szkolnictwem, kulturą (mówiło się wówczas o Jastrzębiu-Zdroju „pustynia kulturalna”), o złym zaopatrzeniu i niedoinwestowaniu Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Górniczego (PZG). Problem zaopatrzenia przedstawił dyrektor Oddziału Jastrzębie-Zdrój PZG, Joachim Kaczor. Na co premier odpowiedział, że problemy piętrzyły się i rosły przez dziesiątki lat i nie ma możliwości rozwiązać ich w parę miesięcy.
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 17 z 26 kwietnia 1989 roku.
Czytany 1222 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 11 lipca 2024 18:04

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe