Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 21 grudnia 2014 11:26   |  

Spotkanie władz powiatowych z kombajnistami i traktorzystami w Jastrzębiu-Zdroju

Na przełomie sierpnia i września 1974 roku w Klubie „NOT” kopalni „Moszczenica” władze powiatowe spotkały się z wyróżniającymi się w okresie żniwnym rolnikami. Powiat reprezentowali sekretarz Komitetu Powiatowego PZPR Wodzisław Śląski, Bronisław Waluś oraz zastępca naczelnika powiatu, Bernard Skupień. 
Waluś uznał, że żniwa przebiegły spokojnie i sprawnie. Pochwalił szczególnie wyróżniające się w żniwach 1974 roku gminy Ruptawa i Lubomia. Na zakończenie uczestnicy zdecydowali, że mozliwie często organizować będą szkolenia dla kombajnistów w okresie zimowym. 
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 37 (885) z 11 kwietnia 1974 roku.
Czytany 1330 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 19 maja 2024 02:19

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe