Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 21 grudnia 2014 11:37   |  

Wizyta pułkownika Jerzego Ziętka w Jastrzębiu-Zdroju (maj 1962 rok)

W maju 1962 roku przybył do Jastrzębia-Zdroju zastępca  przewodniczącego Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej pułkownik Jerzy Ziętek. 
Ziętek zwiedził osiedla w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Leszczynach. Towarzyszyli mu I sekretarze PZPR z  Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, przewodniczący Powiatowej Rady Narodowej oraz Miejskiej Rady Narodowej Rybnika i Wodzisławia Śląskiego.
Ziętek nie był szczególnie zadowolony wizytując osiedle przy ulicy Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Teren osiedla nie został uzbrojony, trudno było dojść do niego pieszo. 
Na naradzie w Dyrekcji Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego podjęto decyzje  mające zlikwidować  niedociągnięcia w nowo budowanych osiedlach pracowniczych.
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 21 (281) z 22 maja 1962 roku.
Czytany 1048 razy
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwietnia 2024 20:39

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe