Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 21 grudnia 2014 12:01   |  

Pierwsze dziecko urodzone w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Jastrzębiu-Zdroju

Dnia 30 maja 1973 roku o godzinie 23.45 przyszło na świat pierwsze dziecko urodzone w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Jastrzębiu-Zdroju. Urodzona dziewczynka Małgosia Witkowska otrzymała od Wydziału Zdrowia Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach wózek, a jej matka Halina otrzymała kwiaty od Prezydium Miejskiej Rady Narodowej.
Do tej pory mieszkanki Jastrzębia-Zdroju rodziły w okolicznych miastach. W styczniu 1973 roku dawne sanatorium Katowiczanka przejął Wydział Zdrowia i zaadaptował go na Szpital Ginekologiczno-Położniczy (wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i stropy).
 

Źródła:

  • „Nowiny” nr 23 (819) z 6 czerwca 1973 roku.
Czytany 1571 razy
Ostatnio zmieniany piątek, 05 kwietnia 2024 20:11

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe