Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 21 grudnia 2014 17:14   |  

Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy w Jastrzębiu-Zdroju (maj 1976 rok)

16 maja 1976 roku w Ośrodku Wczasów Niedzielnych kopalni "Moszczenica" w ramach "Spotkań Wiosennych" zorganizowano koncert orkiestr dętych, kiermasz książek, wystawę oraz targi staroci. W tym samym dniu orkiestry koncertowały w Parku Zdrojowym.
23 maja tego roku w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki odbył się koncert Społecznego Ogniska Muzycznego. Tego dnia w Ośrodku Wczasów Niedzielnych kopalni"Moszczenica" koncertowały zespoły wolno-instrumentalne. Odbył się również wówczas kolejny kiermasz książek.
W końcu maja w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki zorganizowano spotkanie z pisarzem z Alfredem Szklarskim, autorem wielotomowego cyklu o przygodach Tomka Wilmowskiego.

Źródła:

  • "Nowiny" z maja i czerwca 1976 roku.
Czytany 1349 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 11 czerwca 2024 20:08

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe