Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 21 grudnia 2014 17:22   |  

Wizyta Edwarda Gierka w Jastrzębiu-Zdroju (wrzesień 1962 rok)

W czwartek 27 września 1962 roku w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki odbyło się spotkanie z członkiem Biura Politycznego Komitetu Centralnego, I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR Katowice, Edwardem Gierkiem. W spotkaniu wziął również udział zastępca przewodniczącego Centralnej Komisji Rewizyjnej przy Komitecie Centralnym PZPR, Marian Czerwiński. Nie zabrakło przedstawicieli wodzisławskiego Komitetu Powiatowego PZPR oraz Naczelnego Dyrektora Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego, Jerzego Kucharczyka. Gierek spotkał się z aktywem partyjnym powiatu wodzisławskiego. 
I sekretarz odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Poruszono kwestię gospodarki, niskich, ale rosnących sukcesywnie płacach w RZPW, rolnictwa, zaopatrzenia mieszkańców powiatu wodzisławskiego i budownictwa mieszkalnego. Omówiono bieżącą sytuacje międzynarodową, szczególnie dyskutowano o trudnej sytuacji na Kubie oraz o możliwości pokojowego współistnienia obok siebie dwóch ustrojów.
I sekretarz Komitetu Powiatowego PZPR Wodzisław Śląski, Jan Regulski podziękował Edwardowi Gierkowi za przybycie oraz wyjaśnienie wielu ważnych zagadnień.

Źródła:

  • „Nowiny” nr 40 (300) z 2 października 1962 roku.
Czytany 1215 razy
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwietnia 2024 20:26

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe