Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 35

Deprecated: Function strftime() is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/zwach/jaspedia.jasnet.pl/public_html/module/Index/text.php on line 36
JASPedia

Wydarzenia niedziela, 21 grudnia 2014 18:19   |  

Wizyta Edwarda Gierka w kopalni „Jas-Mos” (wrzesień 1964 rok)

W drugiej połowie września 1964 roku przybył do kopalni „Jas-Mos” na spotkanie z aktywem górniczym członek Biura Politycznego Komitetu Centralnego, I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR Katowice, Edward Gierek. 
Dyrekcja kopalni „Jas-Mos” przedstawiła prognozy docelowego wydobycia węgla. Kolejno naczelny dyrektor Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego omówił palny wydobycia, koncentrację wydobycia, wprowadzenie postępu technicznego. Na końcu poruszył kwestie socjalno-bytową górników z kopalni „Jas-Mos”. 
Gierek stwierdził, że aktyw górniczy kopalni pracuje sprawnie i należycie. Pozytywnie ocenił plany wydobycia na kolejne lata.  Podkreślił, że ważnym jest, by przygotować z wielką starannością kadrę szkoleniową. Na koniec dodał, że marnuje się zbyt dużo metanu. Wskazał na lepsze jego wykorzystanie.

Źródła:

  • „Nowiny” nr 39 z 23 września 1964 roku.
Czytany 1215 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 13 kwietnia 2024 22:57

Janusz Lubszczyk

Historyk z Wodzisławia Śląskiego, nauczyciel, archiwista, autor artykułów i prac monograficznych o historii regionu i miasta. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima i Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Najczęściej czytane

Słowa kluczowe