Stawski Grzegorz (ur. 11 V 1955 r. w Grudziądzu) - członek NSZZ „Solidarność”, uczestnik strajków w latach 80-tych XX w.
Grzegorz Stawski z Jastrzębiem-Zdrojem związał się w 1977 r., podjął wtedy pracę w KWK „Manifest Lipcowy”. W sierpniu 1980 r., jako jeden z nielicznych pracowników dozoru, przyłączył się do strajkujących górników. Wszedł w skład Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, następnie został sygnatariuszem Porozumienia Jastrzębskiego. Po strajkach został członkiem Prezydium Międzyzakładowej Komisji Robotniczej NSZZ „Solidarność” Jastrzębie. Od 1981 r. pełnił funkcje członka Prezydium Regionu Śląska i Zagłębia NSZZ „S” oraz członka Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ „S”. Był delegatem na I Walne Zgromadzenie Działaczy „S” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Pierwszego dnia trwania stanu wojennego został internowany. Więziono go w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Szerokiej, Komendzie Wojewódzkiej MO w Katowicach oraz Ośrodku dla Internowanych w Uhercach. Dzięki poręczeniu ks. bp. Herberta Bednorza został zwolniony z internowania, w czerwcu 1982 r. Podczas sierpniowego strajku 1988 r. ponownie wszedł w skład Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w KWK „Manifest Lipcowy”. Pełnił w nim funkcję rzecznika prasowego. Na początku 1989 r. uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Brał udział w pracach podzespołów ds. górnictwa, samorządu i form własności.
Po relegalizacji „Solidarności” pracował w jej strukturach. W latach 1989-1994 był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „S” w KWK „Zofiówka”, w latach 1989-1997 członkiem Komisji Krajowej NSZZ „S”, w latach 1992-1997 członkiem Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”. Ponadto w 1995 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich.
Za swoją działalność został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.